Obilježen Dan zlatne vrpce

Dan zlatne vrpce tradicionalno se obilježava 15. veljače. U svijetu je još poznatiji i kao Međunarodni dan djece oboljele od malignih bolesti.

Obilježavanjem ovog dana želi se podignuti svijest o malignim bolestima koje pogađaju djecu i mlade te pružiti potporu njima i njihovim obiteljima.

Međunarodni simbol borbe protiv raka među djecom je zlatna vrpca. Njome se želi ukazati koliko je dječji život dragocjen te nas podsjetiti na male heroje koji se svakodnevno bore protiv bolesti.

Mala liga protiv raka Koprivničko – križevačke županije već nekoliko godina ustraje u nastojanju da toga dana barem nekoliko trenutaka pomislimo na teško oboljelu djecu i njihove najbliže i na taj način podsjetimo javnost na potrebe i probleme oboljele djece, njihovih obitelji i medicinskog osoblja koje o njima brinu.

Dosad je Mala liga uz pomoć Lige protiv raka Koprivničko – križevačke županije organizirala Bal Male lige i posjet malim bolesnicima.

Na inicijativu učiteljice Draženke Patačko, koja je ujedno i voditeljica Male lige Koprivničko – križevačke županije, u našoj školi je pokrenut projekt Zapleši sa mnom kao podrška Danu zlatne vrpce.
Sada već drugu godinu zaredom projektu se pridružila i Plesna grupa škole koja je potaknula učenike da barem jedan dan u školi zaplešu i to ove godine koreografijom na pjesmu Kad si sretan. Mnogi učenici su se rado pridružili plesu prateći koregrafiju grupe ili improvizirajući svojim plesnim pokretima. Ono što je bitno jest podrška i poruka zajedništva koju su učenici zajedno poslali obilježavajući ovaj Dan.

Željka Kišić, prof. biologije i kemije

objavio: Ksenija Janković Vusić   datum: 15. 2. 2017.