Međuopćinski LiDraNo 2017.

U četvrtak 26. siječnja u našoj školi održan je međuopćinski LiDraNo 2017. Sudionici ove smotre bile su sljedeće škole: OŠ Grgura Karlovčana Đurđevac, OŠ Ferdinandovac, OŠ Ivana Lackovića Croate Kalinovac, OŠ Kloštar Podravski, OŠ Molve, Gimnazija dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac, Strukovna škola Đurđevac i naša škola, OŠ prof. Franje Viktora Šignjara Virje. Učenici osnovnih i srednjih škola pokazali su svoja umijeća u dramsko - scenskom, literarnom i novinarskom stvaralaštvu. U prosudbenom povjerenstvu za dramski izričaj bio je glumac kazališta Gavella Sven Šestak, za literarni izričaj, novinar i književnik Vjekoslav Prvčić, a za novinarski Melita Ivančić koja zbog obveza nije mogla nazočiti ovogodišnjem LiDraNu.

Program je započeo nastupom Plesne skupine naše škole te scenskim prikazom Lisičja posla Medijske grupe. Nakon početnog programa sve nazočne pozdravila je naša ravnateljica Marica Cik Adaković zaželjevši im dobrodošlicu.

Svim sudionicima međuopćinskog LiDraNa 2017. čestitamo na pokazanom trudu, radu, kreativnosti i maštovitosti, a posebno čestitamo onima koje je povjerenstvo odabralo i preporučilo za LiDraNo na županijskoj razini.

Također, posebne čestitke upućujemo učenicima naše škole i njihovim mentoricama jer su u svim izričajima postigli odlične rezultate. Njima je ravnateljica u čast, u petak 27. siječnja, priredila čajanku te im čestiala na uspjehu.

Donosimo pregled odabranih radova :

Dramsko - scensko stvaralaštvo

Pojedinačni nastupi (osnovne škole):

Lovro Kišiček, OŠ Ferdinandovac, mentor: Miroslav Fuček

Teo Mesarov, OŠ Ferdinandovac, mentorica: Lidija Levačić Mesarov

Lorena Potnar, OŠ prof. Franje Viktora Šignjara Virje, mentorica: Katarina Franjo

Skupni nastupi (osnovne škole):

Palac gore za prijatelja, OŠ Grgura Karlovčana Đurđevac, mentorica: Marijana Kralj

Igramo se mora, OŠ Molve, mentorica: Dubravka Jaković

Pojedinačni nastupi (srednje škole):

David Međurečan, Srednja strukovna škola Đurđevac, mentorica:Željka Zobunđija

Lara Rončević, Gimnazija dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac, mentor: Zdravko Seleš

Skupni nastupi (srednja škola):

Djevojčica sa šibicama, Gimnazija dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac, mentorica: Ana Huzjak Kišivan

Odabrani  novinarski radovi:

Mia Ljubić, OŠ prof. F. V. Šignjara Virje, mentorica: Ksenija Janković Vusić

Erin Cikoš Ivašković, OŠ prof. F. V. Šignjara Virje, mentorica: Danijela Sunara - Jozek

Odabrani  literarni radovi:

Maja Hudjek, OŠ Molve, mentorica: Marija Halaček

Hrvoje Turčić, OŠ prof. F. V. Šignjara Virje, mentorica: Katarina Franjo

Petra Popec, OŠ prof. F. V. Šignjara Virje, mentorica: Danijela Sunara - Jozek

Katarina Lovković, Srednja strukovna škola Đurđevac, mentorica: Sonja Zvonar

Lucija Kolarević, Srednja strukovna škola Đurđevac, mentorica: Branka Šestak

objavio: Administrator   datum: 27. 1. 2017.