Božićna priredba 2016.

U utorak 20. prosinca u 18 sati upriličena je naša tradicionalna Božićna priredba. Na lijepo uređenoj pozornici, uz prekrasan veliki bor, učenici su prigodnim blagdanskim programom pokazali sva svoja dramska, recitatorska, pjevačka i plesna umijeća.

Priredba je započela igrokazom članova Medijske i Plesne grupe Božićna priča na drugi način, voditeljica Katarine Franjo i Željke Kišić. Također, prigodni igrokaz Božićna kupnja, pripremili su i članovi Vjeronaučne grupe uz vodstvo vjeroučitelja Zlatka Bočkaja. Svojom pričom sve su nas pozvali da u ovo blagdansko vrijeme najdražima darujemo – sebe i svoje vrijeme.

Posebno su nas razveselili mali recitatori iz 2. a razreda koji su izveli svoj recital Ljepotica zima pod vodstvom voditeljica Ivanke i Veronike Seleš.

Program je bio prožet posebnim svečanim božićnim zvucima našeg Pjevačkog zbora i Tamburaškog orkestra voditelja Darka Gabaja. Posebnom izvedbom istaknuli su se solisti Pjevačkog zbora, učenici Martin Barberic i Petra Popec.

Nakon ovog prvog dijela sve nazočne pozdravila je naša ravnateljica škole Marica Cik Adaković starom božićnom čestitkom na kajkavštini Na tom mladom letu… Ovom prigodom zahvalila se svim zaposlenicima škole te Vijeću roditelja i Školskom odboru. Posebno je pozdravila stalne školske podupiratelje - načelnika Općine Virje, Mirka Peroka s gospođom te župnika, vlč. Ivicu Bačanija. Sve nazočne također su pozdravili načelnik i župnik zaželjevši im sretan Božić i uspješnu novu 2017. godinu.

Nakon upućenih pozdrava i čestitki ravnateljica je pozvala pedagoginju Miru Sulimanec da proglasi učenike koji su se ove godine istaknuli svojim radom, marljivošću i skromnošću. Nagrađene učenice bile su Maja Balog iz 4. b te Valentina Gregurić iz 8. a razreda. Proglašena je i najbolja božićna čestitka koju je i ove godine napravila Iva Plemenčić iz 7. b razreda. Sve učenice dobile su prigodne darove. Naša pedagoginja posebno je čestitala ravnateljici na dobivenom trećem ravnateljskom mandatu, a prekrasan cvijet u ime Vijeća učenika i učitelja darovala joj je predsjednica Vijeća učenika Leonarda Pavunić. Ravnateljica se zahvalila te pozvala sve sudionike priredbe sa svojim voditeljima na druženje i čaj koji su se upriličili poslije svečane priredbe.

Nakon lijepih čestitki i poziva čarobni božićni ugođaj pripremili su nam naši prvopričesnici, a božićna zvijezda svojom posebnom svjetlošću obasjala je cijelu dvoranu i sve nas.

objavio: Darko Herbai   datum: 20. 12. 2016.