Uspješna 1. mala virovska prkačijada

Sokačice četvrtih razreda sa svojim učiteljicama iz sedam prijateljskih škola (Đurđevca, Kalinovca, Molvi, Novigrada Podravskog, Peteranca, Ždale i Virja) posljednjeg su radnog dana prošlog tjedna, iako je bio petak 13., veselim druženjem u spravljanju sitnih kolača otjerale kišu i upisale se u povijest virovskog školstva kao prve sudionice Male virovske prkačijade.

Taj prvi međunarodni festival spravljanja sitnih kolača priređen je pod stručnim vodstvom školskog odbornika i Podravkinoga promotora Dražena Đuriševića te organizacijsko i stručno Povjerenstvo u kojem su bili općinski načelnik Mirko Perok, inicijator projekta Stjepan Odobašić, tajnica Biserka Hatadi, ravnateljica virovske škole Marica Cik Adaković i predsjednica Društva žena Virje Jasna Šignjar.

Nakon kulturnog programa u izvedbi Ivana Marčinka i voditeljice Katarine Franjo,prof. Malu virovsku prkačijadu otovrio je dožupan Koprivničko-križevačke županije Ivan Pal.

Mlade sokačice u petak su se natjecale u dvije kategorije – u spravljanju kokos rolade i rafaelo kuglica te u prezentaciji dviju vrsta prhkih kolača koje su donijele od kuće, a njihov rad pratilo je prosudbeno povjerenstvo: Mirjana Benkek, Jasna Šignjar, Dragica Lukin i Dražen Đurišević.

Zanimljivu radionicu izrade dekoracija za kolače vodila je virovska  sokačica Mirjana Benkek.

U kategoriji spravljanja rafaelo kuglica i kokos rolade prvo mjesto osvojile su  sokačice iz Oš prof. Franje Viktora Šignjara, Virje, Dora Ljubić i Rea Horvat s učiteljicom Lidijom Šiptar, drugo mjesto osvojile su sokačice iz OŠ „prof. Blaž Mađer“ iz Novigrada Podravskog, Sara Marija Šapina i Klara Miklošić s učiteljicom Blaženkom Radmilović, a treće mjesto osvojile su sokačice iz OŠ Grgura Karlovčana u Đurđevcu, Laura Kovačević i Tamara Šimunic s učiteljicom Marijanom Kralj.

U kategoriji prezentacije prhkih kolača zavičajnom kajkavštinom prvo mjesto osvojile su sokačice iz PŠ „Fran Galović“ u Peterancu (OŠ Fran Koncelak, Drnje), Patricia Habijanec i Lorena Bali s učiteljicom Snježanom Prvčić. Drugo mjesto osvojile su sokačice iz OŠ Grgura Karlovčana u Đurđevcu, Laura Kovačević i Tamara Šimunic s učiteljicom Marijanom Kralj, a treće mjesto sokačice OŠ Ivan Lacković Croata u Kalinovcu, Elena Mlakar i Patricia Zvonar s učiteljicom Jasminkom Stankir.

Posebnu nagradu za najuređeniji stol osvojile su sokačice iz OŠ Molve, Magdalena Balogović i Renata Lodeta s učiteljicom Dubravkom Jaković.

Posebnu nagradu najšarmantnije sokačice osvojile su Elena Kumer i Katlin Pavusa s učiteljicom Žuži Zabjan iz Područne škole Ždala (OŠ Gola)

Čestitamo svim sokačicama, malim i velikim, i radujemo se ponovnom susretu iduće godine na 2. maloj virovskoj prkačijadi.

Zahvaljujemo profesorici Sanji Grčić na lijepim fotografijama, našoj profesorici Katarini Franjo s Medijskom grupom te profesoru Josipu Kovačiću i učenicima za uređenje dvorane kao i profesorici Đurđici Krčmar Zalar. Hvala svim medijima koji su odlično  popratili ovu našu priredbu, našim školskim zaposlenicima: učiteljicama, kuharicama i domarima, a posebno dožupanu Ivanu Palu koji je u ime visokog pokrovitelja Koprivničko - križevačke županije otvorio natjecanje, našemu načelniku Mirku Peroku i Općini Virje, glavnomu sponzoru Podravki i pekarnici Dergez  te svima koji podržavaju naše aktivnosti!

Hvala!

objavio: Đurđica Krčmar Zalar   datum: 16. 5. 2016.